Chorobydzieci.pl

8 domowych sposobów na wszawicę u dzieci

Czosnek na wszy
fot. Pixabay

Wszawica jest chorobą pasożytniczą, często wstydliwą, bo błędnie postrzeganą. Jednak przede wszystkim jest niezwykle dokuczliwa, uporczywe objawy są dla dziecka strasznie męczące. Dziś najczęściej większość z nas decyduje się, na ich usuwanie z zastosowaniem preparatów dostępnych w aptekach, istnieją jednak też domowe sposoby, które umożliwią ich wyeliminowanie.

1. Roztwór z sabadyli na alkoholu – jest ona roślinną byliną, można zapytać w sklepie zielarskim. Roztworem na alkoholu delikatnie zwilżamy włosy, obwiązujemy całe włosy chustą. Po upływie godziny myjemy głowę. Do ostatniego płukania powinno się dodać trochę octu.

2. Wyczesywanie – potrzebny będzie bardzo gęsty grzebień (dostępny w aptekach), stopniowo wyczesujemy gnidy z włosów po każdym zabiegu usuwania wszy. Na zakończenie konieczne jest dokładne wyczyszczenie i zdezynfekowanie używanych grzebieni i szczotek.

3. Oliwa – to jedna ze skutecznych metod pozbycia się wszy. Oliwa spowoduje uduszenie się tych pasożytów. Należy wetrzeć ją we włosy oraz skórę głowy, następnie nałożyć czepek lub szczelnie owinąć głowę ręcznikiem i położyć się spać. Rano wyczesujemy włosy i dokładnie myjemy. Wskazany jest szampon z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego.

4. Sól i ocet – ćwierć szklanki soli należy wymieszać z taką samą ilością octu. Taki preparat przelewamy do butelki ze spryskiwaczem i opryskujemy włosy tak, aby były wilgotne. Należy założyć czepek i pozostawić miksturę na włosach na około 2 godziny. Następnie konieczne jest dokładne umycie włosów i zastosowanie odżywki. Zabieg można powtarzać w trzydniowych odstępach, aż uznamy, że zadziałał.

5. Olejek z drzewa herbacianego – jest to środek owadobójczy podarowany nam przez matkę naturę. Ma więc wysoką skuteczność w leczeniu wszawicy. W naczyniu dokładnie mieszamy 1 łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego, 6 łyżeczek naturalnego szamponu oraz 3 łyżeczki oliwy lub oleju kokosowego. Nakładamy na włosy i zakładamy czepek lub ręcznik. Dokładnie spłukujemy po upływie 30 minut. Gdy włosy nadal są mokre, dokładnie je wyczesujemy, w celu usunięcia martwych wszy. Olejek z drzewa herbacianego nie powinien być w czystej formie stosowany bezpośrednio na skórę.

6. Czosnek – ten zapach jest duszący również dla wielu ludzi i zadziała na wszy. Przeciskamy przez praskę 10 ząbków czosnku. Dodajemy 2-3 łyżeczki soku z cytryny. Dokładnie mieszamy, nakładamy na głowę, na pół godziny, po czym spłukujemy dokładnie ciepłą wodą. Powtarzamy co kilka dni, aż wszy całkowicie znikną.

7. Majonez – w jego składzie znajduje się olej, który powoduje duszenie się wszy. Jednak od oliwy jest wygodniejszy w aplikacji. Nałóż obficie majonez na skórę głowy oraz włosy, naciągnij czepek i zostaw na 8 godzin lub na noc. Można powtarzać codziennie aż do całkowitego wyeliminowania pasożyta.

8. Ocet – przygotowujemy roztwór z wodą w proporcjach 1:1, nasączamy włosy i skórę głowy, owijamy ręcznikiem i zostawiamy na godzinę lub dwie. Zdejmujemy ręcznik i dokładnie wyczesujemy gęstym grzebieniem. Przed umyciem jeszcze raz przepłukujemy głowę przygotowanym roztworem, a następnie dokładnie myjemy.

Zobacz także:

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

© Copyright 2017 - Chorobydzieci.pl

Nawigacja